مقایسه املاک

نکات مهم در مورد فروختن ملک

نکات مهم در مورد فروختن ملک

نکات مهم برای فروش مسکن

در این مطلب می خواهیم در مورد نکات مهم برای فروش مسکن توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم . اگر شما جز افرادی هستید که می خواهید خانه خودتان را سریع به فروش برسانید می توانید با توجه به نکاتی که در پایین ذکر کردیم ملک خود را به راحتی بفروشید . در ادامه با ما همراه باشید.
 می دانم که مشکلاتی که موقع فروش یک ملک برایتان ایجاد می شود، دشوار است. ولی بهتر است امروز به این موضوع فکر کنید تا موقع فروش خانه با مشکلات کمتری رو به رو شوید. نکته هایی که بیان می کنیم در مورد اداره کردن مشکلات و موانع رو به رو در فروش آپارتمان و بهترین راه برای کنار کشیدن این مشکلات می باشد. انتظار نداشته باشید هزینه بازسازی خانه به شکل کامل بازگردانده شود.می بایست به این آگاه باشید که یک خریدار فقط تا سقف قیمت بازار املاک و مستغلات محلی برای خرید خانه هزینه می کند نه به ازای آن چه که شما خرج کرده اید. در واقع ، شما نمی توانید هزینه های نوسازی خانه را به قیمت فروش آن بیفزایید. متاسفانه با صرف هزینه های بالا برای بازسازی خانه، با خطر از دست دادن پولی که سرمایه گذاری نموده اید مواجه خواهید شد، پس عاقلانه انتخاب نمایید.
چنان چه تمایل دارید با ایجاد تغییرات مشتریان زیادتری برای خانه خود پیدا نمایید می بایست توجه داشته باشید که با چند تغییر در نمای خانه بیشتر از ۱۰۰ ٪ هزینه هایتان جبران خواهد شد. بطور مثال با یک نوسازی جزئی آشپزخانه تقریباً می توانید۸۰ ٪ هزینه های خود را بازگردانید که البته این موضوع به منطقه ای که در آن زندگی می کنید هم بستگی دارد. با این حال یک آشپزخانه نوسازی شده  حتماً می توان خریداران زیاتری را جذب خود نماید. همچنین اینکه چنان چه شما درب خانه خود را با یک درب فولادی تازه جایگزین نمایید، می توانید به بازگشت۱۱۰ ٪ هزینه های خود امیدوار باشید.

 

فروختن خانه همسایه‌هایتان با قیمت زیاد، علت فروش خانه شما به همان قیمت نیست

بارها صاحب خانه هایی را دیده ام که گفته اند چون خانه همسایشان، یک میلیارد تومان فروخته شده است خانه آن ها هم می بایست به این قیمت به فروش برسد، چرا که عاشق این خانه می باشند و ۱۵ سال در آن زندگی کرده اند. ولی اکثر آن ها نمی دانند که آشپزخانه همسایه شان کاملا جدید سازی شده است. آیا آن ها پیش خود فکر می کنند که یک خریدار حاضر است به همان اندازه برای یک آشپزخانه قدیمی با کابینت های رنگ و رو رفته هزینه کند؟ مطمئنم که شما خود جواب این پرسش را می دانید.که  به شکل عادی مسائل عاطفی نمی گذارد تصمیمتان را برای ملکی که می خواهید آن را برای فروش قرار بدید درست بگیرید. شما می بایست کلاً به توصیه های مشاور املاک خود اعتماد کنید.

از دست دوستان دلال خود را  آزاد کنید

به احتمال زیاد یکی از دوستانتان پروانه املاک و مستغلات داشته باشد و معاملات مسکن هم انجام داده است. مثلاً ملک مادرش که سال قبل فوت کرده بود را به فروش رسانده و به پسر عمویش که از شهری به شهر دیگر رفته کمک کرده . ولی این ها ملاک نیست چون که واقعا از این موردها، شما به یاد نمی آورید که او برای بار آخر کی خانه دیگری را فروخته است.

سلام ودرود خدمت شما همراهان گرامی وبسایت مشاور املاک ایران زمین با موضوع دیگری از مقالات مشاور املاک در خدمت شما هستیم همانطور که میدانید اینروزها رقابت در بازار خرید و فروش و اجاره ملک بسیار زیاد است و شما باید برای موفقیت در این کار موارد زیادی را در نظر بگیرید و میخواهیم نکاتی مهم برایفروش و اجاره خانه را برایتان توضیح دهیم که در این مطلب به بخش اول این بحث میپردازیم با ما همراه باشید.

برای فروش و اجاره خانه برخوردی گرم داشته باشید

یکی از مواردی که باید برای فروش و اجاره خانه در نظر داشته باشید این است که با بازدید کنندگان ملک برخورد گرم و صمیمانه ای داشته باشید,در حقیقت پسندیدن خانه ازسوی یک مستأجر یا خریدار، نیازمند روابط‌عمومی بالای مالک برای معرفی امکانات و ظرفیت‌های هر واحد مسکونی است,به همین دلیل هم نیاز است که اگر قصد فروش یا اجاره دادن خانه‌‌ خود را دارید برخوردی گرم داشته باشید,پس بهتر این است که بدانید همیشه برخورد اول با بازدید کننده نقش موثری در معامله دارد لازم است بدانید اولین برخورد میل و رغبت بازدیدکننده را برای پرسش نسبت به شرایط خانه بیشتر می‌کند و برخوردی سرد و بی‌تفاوت می‌تواند خریدار یا مستأجر را پشیمان کند پس این موضوع مهم را حتما در نظر داشته باشید.

فروش زمین

 

برای فروش و اجاره خانه از سلیقه خود استفاده کنید

مورد دوم برای فروش و اجاره خانه این است که برای اینکار از سلیقه استفاده کنید و ظاهر خانه را تا میتوانید زیبا تر کنید,از آنجائیکه بسیاری از تصمیمات افراد برای خرید چیزی در گام اول بر مبنای ظاهر صورت می‌گیرد در فروش یا اجاره دادن خانه هم، ظاهر و دکوراسیون منزل شما بسیار نقش مهمی را ایفا میکند ,  پس دقت داشته باشید با ایده‌های زیبا و بکار بردن اندکی هزینه خانه خود را زیباتر کنید, اگر قصد تغییر دکور داخلی منزلتان را دارید با روشهای کم‌هزینه‌تر و ساده‌ای چون استفاده از کاغذ دیواری زیبا و یا کاشی‌های چسبی,استفاده از نور مناسب حتی با استفاده از یک آباژور یا تغییر در رنگبندی لوازم خانه‌ می‌توانید تغییر بسزلیی در خانه ایجاد کنید,زیرا همانطور که خدمتتان عرض کردیم ظاهر خانه نقش بسیار مهمی در انجام معامله دارد و تصمیم گیری خریدار یا مستاجر را دارد.

 

 

برای فروش و اجاره خانه مزایا و معایب محله را بازگو کنید و امکانات ملک را توضیح دهید.

نکات مهم در فروش خانه - خانه را به مزایده بگذارید

دو نکته مهم که باید برای فروش و اجاره خانه حتما در نظر بگیرید و آنرا انجام دهید گفتن مزایا و معایب محله ای که خانه در آن قرار گرفته و گفتن امکانات ملک است,برای انجام این کار شما میتوانید اطلاعاتی درباره امکانات محله مثل بیمارستان، پمپ‌بنزین، بازارچه‌های محلی، فروشگاه‌های بزرگ، مدرسه و… را در اختیار مشتری قرار دهید,اگر خریدار یا مستاجر از این امکانات خبر نداشته باشد،اطلاعات شما در جلب اطمینان و نظر او بسیار تاثیر گذار خواهد بود زیرا افراد اغلب دوست دارند محله‌ای را برای زندگی برگزینند که تمام نیازهای اولیه خود را در کمترین زمان ممکن برطرف کنند,البته این موضوع نباید باعث شود تا شما معایب محله را نادیده بگیرید و به مشتری نگویید ولی میتوانید ضمن اینکه معایب را میگویید روی محاسن و نکته های مثبتی که وجود دارند را نیز تاکید کنید,ضمنا امکانات ملک را در زملان فروش و اجاره خانه بازگو کنید نکاتی از قبیل کابینت و نوع آن کمد دیواری و انباری و بالک خانه زیرا این امکانات تاثیر زیادی روی تصمیم خانمها دارند,پس حتما این موارد را با دقت انجام دهید.

 

 

 نور خانه را حتما در نظر داشته باشید.

فروش و اجاره خانه

 

آخرین نکته در مطلب فروش و اجاره خانه بحث نور خانه و به اصطلاح نورگیر بودن خانه است که باید درست بیان شود,توجه کنید که روشن بودن خانه و نورگیر بودن آن یکی از مهم‌ترین موارد برای تصمیم گیری و مورد پسند واقع شدن خانه برای مشتریان است که باید بدرستی به آن پرداخته شود,دقت داشته باشید شاید خانه ای که برای فروش یا اجاره گذاشته اید نورگیر خوبی نداشته باشد و اصطلاحا مدل اتوبوسی است و نور آن چندان چشمگیر نیست,شما میتوانید در این موارد نیز با روشن کردن چراغهای خانه در زمان بازدید خریدار یا مستاجر نظر آنها را نسبت به خانه جلب کنید و نکات مثبتی که ملک دارد را بیشتر جلوی چشم مشتری بیاورید,در مقاله بعدی ادامه این موضوع را برایتان بازگو میکنیم پس با ما همراه باشید.

 

برای خرید و یا اجاره آپارتمان یا برج با ویو عالی و چشم انداز بینظیر ما با شما همراه هستیم برای تجربه یک ملک مناسب و عالی بهوبسایت ما مراجعه کنید.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند برای فروش خانه، کافی است یک آگهی فروش منتشر و به یک مشاور املاک مراجعه کنند، سپس منتظر بمانند تا خریداران، خانه‌ی آن‌ها را بپسندند و کار تمام شود! درحالی‌که بسیاری از همین افراد، مدت‌ها پس از درج آگهی‌های فراوان و سپردن خانه به تعداد زیادی از مشاوران املاک هنوز هم با مشکل فروش خانه‌شان مواجه هستند. آنها می‌بینند که خریداران پس از بازدید از خانه می‌روند و دیگر پشت سرشان را هم نگاه نمی‌کنند! اما مشکل از کجاست؟ همراه ما باشید تا نکات مهم در فروش خانه را با شما درمیان بگذاریم.

مهم‌ترین نکته در فروش خانه، چگونگی نشان‌دادن آن به خریداران و جذب آنها است. بنابراین، مشکل کسانی که خانه‌شان فروش نمی‌رود، نداشتن اطلاعات کافی و رعایت‌نکردن نکات مهم در فروش خانه است. در این مطلب، به ۱۰ مورد از مهم‌ترینِ این نکات اشاره خواهیم کرد که با رعایت آنها می‌توانید هرچه سریع‌تر خانه‌تان را با قیمت مناسب به‌فروش برسانید.

۱۰. خانه را به مزایده بگذارید

 

ابتدا به این فکر کنید که آیا حاضر به ریسک‌کردن هستید؟ یکی از راهکارهای فروش خانه در بازار راکد امروز «به‌مزایده‌گذاشتن» آن است. البته این کار کمی دل‌وجرئت می‌خواهد. اگر حاضر به پذیرش این ریسک هستید، ابتدا نقاط مثبت و ارزشمند خانه‌تان را بسنجید و قیمت واقعی آن را محاسبه کنید. سپس آن را با ۱۵ تا ۲۰ درصد کمتر از قیمت اصلی به‌مزایده بگذارید. می‌توانید این کار را از طریق وب‌سایت‌های معتبر یا بنگاه‌های مخصوصِ مزایده انجام بدهید. پس از آن باید به‌صورت ناشناس یک قیمت پایه و کمی بالاتر برای آن پیشنهاد کنید. خواهید دید که این کار در خریداران، هیجان و جنب‌وجوش پدید می‌آورد و در نهایت قیمت اصلی خانه یا بالاتر از آن را به‌دست خواهید آورد.

نگران نباشید، زیرا در صورت شکست هم مبلغ چندانی را از دست نخواهید داد. البته مبلغ پرداختی به بنگاه یا وب‌سایتی که با شما در این امر همکاری می‌کند هم، چندان زیاد نیست.

۹. کمدها و گنجه‌ها را تا حد امکان خالی کنید

معمولا یکی از اولویت‌های هر خریدار در خرید خانه، فضای کافی برای انبارکردن وسایل و لوازم منزل است. انباری، کمدها و گنجه‌ها اولین مکان‌هایی هستند که خریداران به آنها سرک می‌کشند و آنها را وارسی می‌کنند. سعی کنید از قبل، نیمی از وسایل و لوازم کمدها و کابینت‌ها را تخلیه کنید و بقیه را به‌طور مرتب‌ومنظم در آنها بچینید. درست است که با این کار، خریدار به این نتیجه می‌رسد که فضای کافی برای انبارکردن لوازمش در اختیار دارد، اما همواره در بیان اندازه‌ها و متراژ آپارتمان صداقت داشته باشید و حتی در اندازه‌گیری‌ قسمت‌های مختلف به خریداران کمک کنید.

۸. خانه را روشن و پرنور جلوه بدهید.

 

پس از تایید موقعیت و محل خانه، آنچه بیشتر از سایر موارد در مراحل خرید خانه برای خریداران اهمیت دارد، نور و روشنایی آن است. پنجره‌ها را تمیز کنید و پرده‌ها را بکشید. لامپ‌های خانه را عوض کنید و درصورت امکان از لامپ‌های پرنورتر و قوی‌تر استفاده کنید. هر کاری انجام دهید تا خانه روشن‌تر و دل‌باز‌تر به‌نظر برسد.

۷. واسطه‌ی مناسب برای فروش انتخاب کنید

یک واسطه‌ی مناسب انتخاب کنید. واسطه باید اطلاعاتی کافی و به‌روز داشته باشد. از جریان بازار آگاه باشد و با بهره‌گیری از ابزار و فناوری‌های مناسب، راه‌کارها و مشاوره‌ی لازم برای فروش خانه‌تان را به شما ارائه کند. در همین راستا می‌توانید برای صرفه‌جویی در زمان از وب‌سایت‌ها و یا اپلیکیشن‌های خرید و فروش ملک نیز کمک بگیرید.

۶. حیوانات خانگی خود را در معرض دید خریداران نگذارید

شاید تصور کنید سگ، گربه یا یک حیوان خانگی بامزه می‌تواند نظر خریداران را به خود جلب کند اما این‌طور نیست، زیرا همه‌ی خریداران، عاشق سگ و گربه نیستند. بسیاری از خریداران با دیدن ظرف غذای سگ یا گربه یا چسبیدن موها و پرزهای آنها به لباس‌شان به این نتیجه می‌رسند که خانه‌ی شما به‌اندازه‌ی کافی تمیز نیست. هنگامی آمدن خریدار، حیوان خانگی خود را به دوستان و آشنایان یا پانسیون‌ها بسپارید.

۵. تعمیرات را در حد معقول انجام دهید.

 

نکات مهم در فروش خانه - تعمیرات در حد معقول انجام دهید

یکی از نکات مهم در فروش خانه، انجام تعمیرات لازم قبل از انتشار هرگونه آگهی است. اما این تعمیرات نباید به حدی باشند که پس از فروش خانه، قادر به جبران هزینه‌ی مصرف‌شده نباشید. از آنجا که معمولا خریدار تمایلی به خرج پول برای تعمیر خانه پس از خرید ندارد، تعدادی کار جزئی انجام دهید که نشان دهد خانه سالم است. به‌عنوان مثال کاغذ دیواری را عوض کنید، پرده‌ها را بشویید یا اگر خیلی کهنه هستند، آنها را عوض کنید (نیازی نیست گران‌قیمت باشند). اگر دستگیره‌ی درب‌ها و کابینت‌ها خراب یا رنگ‌ورورفته هستند، عوض‌شان کنید. لولای در و پنجره‌ها را بررسی کنید. شیارهای بین کاشی‌ها و موزاییک‌ها را تمیز و با خمیر مخصوص پر کنید. اگر شیرهای آب چکه می‌کنند، آنها را تعمیر کنید.

۴. خانه‌ی خود را از حالت ملک شخصی بیرون بیاورید

خانه‌ای که برای فروش گذاشته‌اید، باید حالت عمومی به خود بگیرد تا خریدار بتواند خودش را برای زندگی در آن تصور کند. عکس‌های خانوادگی، دفترچه یادداشت شخصی و دیگر لوازم شخصی‌تان را در کمدها و کشوها قرار دهید. مبلمان و تجهیزات خانه باید به‌گونه‌ای چیده شده باشند که فضای خالی خانه بیشتر به چشم بیاید. درصورتی‌که نمی‌توانید چیدمان وسایل و تجهیزات را تغییر دهید، از یک مشاور طراحی دکوراسیون کمک بگیرید.

۳. آشپزخانه برگ برنده‌ی شماست

 

اهمیت آشپزخانه در فروش خانه

آشپزخانه یکی از مکان‌های مهم در خانه است که خریدار به آن اهمیت زیادی می‌دهد. اگر آن را به بهترین شکل بازسازی کنید، درصد زیادی از پول‌تان را دوباره به‌دست خواهید آورد. سریع‌ترین و ارزان‌ترین نوع تعمیراتی که می‌توانید در آشپزخانه انجام دهید، عوض‌کردن رنگ دیوار، دستگیره‌ی کابینت‌ها و وسایل جانبی است. سعی کنید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید که خریدار بتواند آن را به هر شکلی که دوست دارد تجسم کند. آشپزخانه‌ای به سبک قدیمی، چندان برای خریدار جذاب نخواهد بود. می‌توانید تمام این هزینه‌ها را در قیمت نهایی خانه محاسبه کنید.

۲. همیشه آماده باشید

همیشه برای نشان‌دادن خانه به خریداران آمادگی داشته باشید. خریداران هیچ‌وقت از یک ماه قبل وقت نمی‌گیرند، بلکه خیلی ناگهانی برای بازدید از خانه می‌آیند. هرگز ظروف نشسته را در سینک ظرف‌شویی رها نکنید. حمام و توالت باید پاکیزه و خوش‌بو باشند. بررسی کنید گردوغبار و تار عنکبوت در گوشه‌وکنار خانه‌تان وجود نداشته باشد. شاید این موضوع تا مدتی شما را اذیت کند، اما این فقط تا زمان فروش خانه ادامه دارد.

۱. از نمای بیرونی خانه هم غافل نشوید.

 

ایجاد حس مثبت با تغییر فضای بیرونی و ورودی خانه

خریداران از همان ابتدا و قبل از ورود به داخل، خانه‌تان را ارزیابی می‌کنند. بنابراین تصور نکنید نمای بیرونی خانه مهم نیست. حتی اگر داخل خانه فوق‌العاده باشد، باز هم باید به احساس اولیه‌ی خریدار اهمیت بدهید. نیازی نیست زیاد هزینه کنید. کافی است فضای بیرونی خانه را با گل‌های رنگارنگ زیبا و گیاهان نه‌چندان گران‌قیمت زینت دهید. ورودی‌های خانه نیز در احساس اولیه‌ی خریدار نقش دارند. معمولا بیشتر افراد در ورودی خانه، لباس‌ها و دسته‌کلیدها را قرار می‌دهند. اما هنگام فروش خانه، بهتر است در این محوطه، گلدان‌های کوچک یا یک نیمکت قرار داده شود.

مطالب مرتبط

نکات حقوقی خرید زمین های کشاورزی

نکات حقوقی خرید زمین های کشاورزی خرید زمین کشاورزی...

ادامه مطلب

کجای شمال زمین بخریم ؟

کجای شمال زمین بخریم ؟ یکی از سوالاتی که همراه ذهن...

ادامه مطلب

چگونه در شمال زمین بخریم ؟

شما در این مقاله از وبسایت گیلان لندز با موارد زیر آشنا...

ادامه مطلب
تماس فوری _ املاک زیر قیمت