مقایسه املاک

جزیره فلامینگو چمخاله

جزیره فلامینگو چمخاله

جزیره فلامینگو چمخاله

جزیره فلامینگو چمخاله نام دیگر جزیره عرشیا در چمخاله میباشد .

چمخاله را با نام چاف نیز می شناسیم، این شهر ساحلی در یکی از مناطق بسیار زیبا و منحصر به فرد  استان گیلان و در بخش مرکزی شهرستان لنگرود قرار گرفته شده است.

این منطقه به دلیل برخورداری از ساحلی بسیار زیبا و خاطره انگیز همواره به یکی از مناطق تفریحی و توریستی در استان گیلان تبدیل شده است.

جزیره فلامینگو چمخاله
جزیره ارشیا چمخاله

 

ارسلان صفری مدیر جزیره عرشیا (فلامینگو )  چمخاله در گفتگو با خبرگزاری ۸دی گفت :  در سال نزدیک به بیش از ۷ هزار نفر گردشگر از جزیره ارشیا چمخاله بازدید می کنند.

جزیره توریستی فلامینگو  درفاصله  سه کیلومتری ساحل چمخاله قرار گرفته است . جزیره فلامینگو ۵۰ هکتار مساحت دارد.

از جمله ورزش ها و تفریحات آبی که در حال حاضر در چمخاله و جزیره فامینگو  در تابستان ها فعال میباشد میتوان به فلای بورد، قایق سواری ،پاراموتور ،شاتل ،پاراسل و جت اسکی اشاره نمود .

آدرس های تفریحات آبی چمخاله ( جزیره فلامینگو) :

چمخاله ،جاده گالشکلام ،جزیره عرشیا ،باشگاه فرهنگی ورزشی جزیره ارشیا

چمخاله ،بعد از پل چمخاله ،کوچه ساحل ۶

گیلان لندز ، مرجع فروش زمین در شمال

 

گیلانلندز سایتی مطمئن در زمینه فروش  زمین در شمال کشور می باشد. این سامانه سعی دارد تا شما در زمینه خرید و فروش بدون واسطه و مطمئن زمین راهنمایی نمایید، تا با صرف کمترین وقت و هزینه به مقصود خود برسید.

جهت دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه خرید و فروش زمین در شمال  ،ساخت ویلا و …با مشاور ما تماس بفرمایید.

تلفن تماس :۰۹۱۲۲۴۸۰۸۰۲

 

جزیره فلامینگو

جزیره فلامینگو در سواحل زیبای دریای خزر با واسطه یک مرداب و در محل تلاقی دو رود پر آب و سیلابی در پاییز و زمستان بنام شلمانرود که از کوههای منطقه عمومی املش و لنگرود که از شهرمان به همین نام سرچشمه می گیرد از دریا فاصله دارد.

راه دسترسی جزیره ارشیا به دریا از راه خشکی از چمخاله می گذرد چمخاله که در زبان کردی (به رودی که از میان نی زار می گذرد )ا طلاق می شود بحق محله توریستی زیبایی به واسطه وجود ساحل ماسه ای می باشد.

اگر اغراق نباشد یکی از بهترین ساحل های ماسه ای ایران ویا شاید دنیا باشد که در نوع خود بی نظیر می باشد و از این مسیر با تقریبا طی ۲ کیلومتر بطرف شمال از پل روگذر رودخانه لنگرود به ساحل چم خاله می رسیم.

ولی آسان ترین راه از طریق مرداب و رودخانه و تلاقی دو رود که در اصطلاح محلی به آن دهنه می گویند به دریا راه دارد.

که به راستی جای زیبا و دیدنی با نی زارهای وسیع که آشیانه پرندگان آبی مهاجر و مقیم دریایی می باشد این مسیر برای طبیعت دوستان و طرفداران محیط زیست راه مطلوبی برای رسیدن به دریاست.

گالشکلام اسم قدیم جزیره فلامینگو

جدیداً به مرداب محله گالشکلام جزیره فلامینگو نیز می گویند این اطاق به واسطه تشکیل خشکی های مصنوعی بوده که دور تا دور این خشکی ها آبند های کشاورزی تا عمق ۶ متر و به طول تقریبی ۱.۵ کیلومتر فرا گرفته که جهت آبیاری شالیزارهای محله حفر شده اند دور تا دور مرداب جاده ای خاکی شنی فرا گرفته که می توان با اندکی تغییر مکان مناسبی برای تنوع و تفریح پدید آورد.

طول تقریبی این جاده دور مردابی به طول ۲.۵ کیلومتری می باشد آبندان های احداثی محل پرورش ماهی نیز می باشد وجود استخر پرورش ماهی از مرداب نیز جالب توجه است و آببندانها به دلیل نزدیکی به دریا و هنگام مد دریا و شور شدن آب رودخانه برای سیراب نمودن شالیزارها درست نموده اند که نشان از تلاش بی وقفه مردم روستا در امرار و معاش دارد.

زمین در شمال

طبیعت خدادادی و وجود رودخانه پرآب و خروشان و سیلابی پر درآمد جوانان و مردم روستا که از صید ماهی و مرغان دریایی می باشد.

محله گالشکلام با ۲۱۲ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۷۱۰ نفر در شرق شهرستان لنگرود ( توابع استان گیلان) به مرکز موفعیت ۲۰/۲۷ .۱۲ . ۳۷ درجه شمالی و ۶۴/۴۹ . ۱۴ .۵۰ درجه شرقی قرارگرفته است برای رسیدن به این روستا وقتی از اتوبان ساحلی مسیر رشت به رامسر طی طریق می نمایند

بعد از گذر از شهر لاهیجان و طی ۱۳ کیلومتر به لنگرود می رسیم ودر جهت شرق به بلوار چمخاله و پس از طی ۱۰کیلومتر به چمخاله توریستی و سپس به طرف جنوب چمخاله که رهسپار شوید بعد از ۲ کیلومتر عبور از جاده جنگلی (که اکنون خیل جنگل آن کمتر است بیشتر جنگل مصنوعی است) با درختان صنوبر (تبریزی)به محله زیبای جزیره فلامینگو می رسید.

برای مشاهده سایر مطالب کلیک نمایید .

 

زمین جنگلی در شمال

 

همه مقالات گیلان لندز

 

جاذبه های گردشگری چمخاله

 

بهترین برج های شمال

 

نکات مهم خرید و فروش زمین در شمال

مطالب مرتبط

جاذبه های گردشگری چمخاله

جاذبه های گردشگری چمخاله جاذبه های گردشگری چمخاله :  ...

ادامه مطلب

خرید زمین در گیلان

خرید زمین در گیلان گیلان همیشه ‌سبز استان گیلان، از...

ادامه مطلب

یک دیدگاه در “جزیره فلامینگو چمخاله”

  • SEO Company

    28 ژانویه 2020 در4:49 ب.ظ

    Awesome post! Keep up the great work! 🙂

    پاسخ

پیوستن به گفتگو

تماس فوری _ املاک زیر قیمت