مقایسه املاک

راهنمای خرید زمین در شمال

راهنمای خرید زمین در شمال

راهنمای خرید زمین در شمال

در این مقاله سعی داریم به نکات مهم درخرید و فروش زمین در شمال بپردازیم و بعنوان یک راهنمای خرید زمین در شمال بتوانیم در این امر، اطلاعاتی را در اختیار علاقمندان به خرید زمین در شمال قرار دهیم. خرید املاک و اراضی کار راحتی نیست و نیاز به آگاهی و اطلاعات قبلی در زمینه قوانین مرتبط با خرید و فروش زمین دارد. از این رو توصیه ما به شما خریداران گرامی، مطالعه راهنمای خرید زمین در شمال و عوامل موثر در قیمت زمین در شمال می باشد.

حالا که سرمایه ای برای خود جمع کرده اید تا با خرید یک یا چند قطعه زمین به سودآوری و یا ایجاد کسب و کار بپردازید، پس بهتر است با آگاهی کامل اقدام به خرید زمین کنید تا پس از خرید دچار مشکل نشوید .برای جلوگیری از بروز این اتفاق و بالابردن سطح آگاهی و اطلاعات شما نکاتی را در این زمینه برایتان آماده کردیم که توجه تان را به آن جلب می کنیم.

قیمت زمین در شمال

۱- نکات مهم در نوشتن قولنامه خرید زمین

توجه داشته باشید نوع نوشتن قولنامه میتواند بسیار مهم باشد و کسی که قولنامه مینوسید از لحاظ حقوقی سواد بالایی داشته باشد . حتما حواستان باشد که به قولنامه اکتفا نکید و بعد از قولنامه یک مدرک رسمی در دفتر ثبت اسناد در دست داشته باشید.

از این رو با مراجعه به مشاورین املاک معتبر میتوانید با نوشتن قولنامه ای برای مدت محدود،( شامل جزئیات معامله برای خرید ملک) فرصت دارید تا تصمیم نهایی خود را اعلام کنید و یا قولنامه را فسخ کنید.

۲- مراجعه به مشاور املاک معتبر در شمال

در نظر داشته باشید که تنها به مشاورین املاک معتبر که دارای مجوز اتحادیه املاک می باشند مراجعه کنید و از اعتماد به سایر افراد و دلالان در زمینه خرید و فروش زمین در شمال بپرهیزید.

این روزها هر کسی به دنبال دلالی و سودجویی از خریداران و همچنین وعده فروش بهتر به فروشندگان است تا سودی به جیب خودش بزند، بنابراین در این زمینه نیاز به تحقیق و بررسی دقیق مشاور املاک دارید.

۳- مهمترین نکات حقوقی که در خرید زمین در شمال حائز اهمیت است.

یکی از موارد مهمی که باید در خرید زمین در شمال به آن دقت داشته باشید، خرید زمین از نهاد ها و یا مراکز حقوقی است.

شما بعد از خرید ملک یا زمین روستایی یا ویلا در شمال باید تمامی استعلامات اعم از جهاد کشاورزی , بنیاد مسکن , اداره راه و امور مالیاتی و ادارات ذیربط و … را رویت کنید و مطمعن شوید که ملک شسته و رفته است و بدون مشکل میباشد . برای املاک قولنامه ای هم توجه داشته باشید که باید تایید شورا یا دهیار باشد و چنانچه از صحت وکالتنامه رسمی مطلع شدید اقدام به خرید زمین کنید.

در خرید اینگونه زمین های روستایی در شمال، تنها مدرکی که به شما ارائه میشود تائیدیه شورای روستائی و یا امضای همسایگان می باشد که بسیار مطمعن و عالی است و مدرک محکمی در دست دارید.

املاک گیلان لندز در نظر دارد با مشاوره دقیق و با جزئیات کامل در زمینه خرید و فروش زمین در گیلان و همچنین معرفی زمین زیر قیمت در شمال اعم از استان گیلان شهرهای لنگرود ، چاف و چمخاله ، املش ، رودسر ، لاهیجان ، سنگر ، سیاهکل ، کومله ، اطاقور ، دستک ، آستانه ، کوچعصفهان ، رحیم آباد ، چابکسر ، کلاچای ، لولمان، کیاشهر ، دیلمان و …  بتواند راهنمای خوبی برای خرید زمین در شمال برای شما باشد.

برخی از زمین های زیر قیمت ما در گیلان لندز:

 

زمین ۲۳۵ متری با پروانه ساخت در پره سر
زمین ۲۳۵ متری با پروانه ساخت در پره سر (سیصد و پنجاه میلیون تومان)
زمین در روستای گوراب جوار
زمین در روستای گوراب جوار_ آستانه اشرفیه (متری۱ ملیون تومان)
ویلا در پره سر
ویلا ساحلی نوساز در پره سر (یک میلیارد و پانصد هزار تومان)
زمین در لاکان شهر رشت
زمین ۱۲۰ متری_لاکان شهر رشت (متری یک میلیون و پانصد هزار تومان)
زمین شهرکی در رضوانشهر
زمین شهرکی در رضوانشهر – منطقه ساحلی (متری دو میلیون و پانصد هزار تومان)
زمین ساحلی
۲۰۰۰ متر زمین ساحلی در چمخاله (متری ۲ میلیون تومان)

← مشاهده همه املاک زیر قیمت

 

نکات مهم در قیمت زمین در شمال :

یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری با بازده عالی، خرید زمین در شمال کشور می باشد. اما اخیرا اخبار ناخوشایندی در رابطه با اتفاقاتی که با خرید زمین در شمال کشور افتاده است به گوش می رسد که نمی شود آنها را نادیده گرفت. به همین خاطر اگر قصد خرید زمین با قیمت مناسب را داشتید باید به افراد مطمئن مراجعه کرده و از راه قانونی اقدام کنید.

در حال حاضر در برخی از مناطق روستایی و شهری در شمال کشور، زمین هایی ارزان به فروش می رسد و بعضی از افرادی که تصمیم می گیرند با خرید ملک، ویلای مورد پسندشان را بسازند از خرید این زمین ها استقبال می کنند. اما در بیشتر موارد علت ارزان بودن این زمین ها این است که جزو زمین های تغییر کاربری داده هستند که در گذشته زمین کشاورزی بوده است و در حال حاضر به صورت غیر قانونی یا قانونی تغییر کاربری داده اند.

در نظر داشته باشید، که زمین های بدون مشکل و دارای سند با قیمت بالاتری فروخته می شود.(تمامی فایل های فروش زمین در گیلان لندز دارای سند رسمی با تنظیم قرارداد رسمی و کد رهگیری میباشند.)

مورد دیگری که ممکن است دلیل پایین بودن قیمت زمین در شمال باشد، خرید زمین خانوادگی است.

قیمت زمین در شمال

مشارکت در ساخت در شمال

فروشنده این زمین با شما شرط می کند که به صورت مشارکتی این زمین را بسازد که دلیل آن این است که زمین خانوادگی بوده و فرد پولی بابت زمین نداده است. البته این کار قانونی است و فروشنده به علت نداشتن توانایی مالی این کار را کرده است که در این مورد هم به شما توصیه می شود با دیدن سند قانونی زمین و حضور افراد کاربلد، این کار را انجام دهید.به این مورد توجه داشته باشید که قیمت زمین در شمال کشور برحسب میزان فاصله با ساحل و دریا و جنگل، اجازه ساخت و تعلق گرفتن خدمات رفاهی محاسبه می شود.

اگر قیمت زمین که قصد خریداری آن را دارید پایین تر از دیگر موارد مشابه در منطقه بود ، بهتر است قبل از خرید آن زمین از جهاد کشاورزی استعلام گرفته و اطمینان حاصل کنید که این زمین متعلق به اراضی کشاورزی نباشد. در چند سال اخیر به دلیل رونق بازار فروش زمین در شمال کشور، شلوغ شدن شهرهای اطراف منطقه ی ساحل خزر مثل تهران و افزایش تمایل مردم به ساخت و ساز در شمال کشور، به کشاورزی لطمه زده زیادی وارد شده و باعث شده بسیاری از زمین های حاصل خیز و اراضی جنگلی را ازبین برده یا تخریب کنند و با تغییر کاربری، این زمین ها به عنوان زمین قابل ساخت و ساز به فروش برود. پس باید قبل از خرید زمین، از اداره راه و شهر سازی و منابع طبیعی منطقه مذکور استعلام کنید که زمین موردنظر جزو اراضی کشاورزی نباشد.

در برخی از قسمت های شمال کشور افراد بومی که زمین های دیگران را به صورت امانی در اختیار داشته اند اقدام به فروش زمین ها کرده و از بازار داغ خرید و فروش زمین سواستفاده می کنند.

زمین در شمال

مسائل حقوقی در خرید و فروش زمین

از دیگر موارد مهمی که قبل از خرید زمین باید به آن توجه شود، نداشتن مشکل ساختاری زمین مورد نظر می باشد.

بعضی از زمین های فروخته شده در شمال فاقد سند می باشند. برای جلوگیری از بروز مشکلات باید قبل از عقد قرار داد، سند معتبر محضری را مشاهده کنید و از افراد محلی مورد اعتماد در مورد کاربری زمین پرس و جو کنید. البته باید به این نکته هم توجه داشت که بیشتر زمین های شمال کشور فاقد سند ثبتی هستند، اما این به این معنا نیست که جایگزینی برای آن وجود ندارد زیرا باید از طرف شورای شهر و روستای محل و مسئولان ذی ربط سند جایگزین داشته باشند ، در غیر این صورت فاقد اعتبار است. دو دسته از معتبرترین سندها برای زمین های شمال کشور، تک برگی و شورایی هستند، که دسته ی اول اجازه ساخت دارند و دسته دوم در بعضی موارد با مشکل مواجه هستند.
به جز این دو مورد با تعدد انواع سند رو به رو هستیم که برای مثال میتوانیم از سندهای علوی که تا حدی اجازه ساخت و ساز دارند و سندهای اوقافی که با توافق طرفین و پرداخت هزینه و اجاره بها می توانند، اجازه ساخت و ساز بگیرند نام ببریم.

خرید زمین ساحلی

اگر قصد خرید زمین ساحلی دارید حتما اطمینان حاصل کنید که زمین دارای سند خالصه است. این نوع سند از اعتبار برخورد دار است.

توجه به بومی یا غیر بومی بودن منطقه ای که زمین در آن واقع شده است در صورتی که قصد ساخت ویلا در آن داشته باشید بسیار مهم است، زیرا ممکن است تفاوت فرهنگی شما با افراد بومی در آینده مشکل ساز باشد.

هرگز برای خرید زمین در شمال تنها به یک محل اکتفا نکنید، به عنوان مثال فقط به یک مشاور املاک اکتفا نکرده و به چند مکان دیگر هم مراجعه کنید که بهترین پیشنهاد، مراجعه به شرکت های معتبر و با سابقه طولانی می باشند و در آخر در مورد مالک یا مالکان آن زمین، پرس وجو کنید.

شاید شما هم از آن دسته از افراد باشید که با خواندن این مطالب قید خرید زمین در شمال را بزنید اما نگران نباشید، زمین دارای سند همیشه دارای اعتبار کافی است و یک سرمایه گذاری بسیار پرسود می باشد. خصوصا اگر بودجه مناسبی را برای این کار در نظر داشته باشید. اگر زمین دارای سند و معتبر خریداری کنید می توانید در مدت زمان مناسب با ساخت وساز یا فروش زمین به سود مورد نظر خود برسید.

خرید زمین نه تنها در شمال بلکه در هر جای دیگری ممکن است مشکلاتی داشته باشد. اما در صورتی که آگاهی داشته باشیم واز لحاظ صحت وسقم قانونی تمام موارد را بررسی کنیم می توانیم به مقصود مورد نظرمان برسیم، پس به موارد فوق توجه کرده تا با خریدی نامناسب هم به سرمایه، هم به منابع طبیعی اطراف مان ضرر نرسانیم.

گیلان لند

gilanlands در زمینه خرید زمین زیر نظر بهترین کارشناسان حقوقی و با داشتن سالها فعالیت در زمینه خرید و فروش زمین  در خدمت شما عزیزان میباشد .اطلاعات جامع و کامل در زمینه خرید ملک در شمال-گیلان را (تمامی فایل های فروش به همراه ویدیو و تصاویر هوایی ) با مراجعه به صفحه زمین در شمال در وبسایت ما به دست آورید.

همچنین  این سامانه سعی دارد تا شما در زمینه خرید و فروش بدون واسطه و مطمئن زمین راهنمایی نمایید، تا با صرف کمترین وقت و هزینه به مقصود خود برسید.

جهت دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه خرید و فروش زمین در شمال  ،ساخت ویلا و …با مشاور ما تماس بفرمایید.

تلفن تماس :۰۹۱۲۲۴۸۰۸۰۲

برای مشاهده سایر مقالات کلیک نمایید .

مقالات گیلان لندز

نکات مهم خرید و فروش زمین در شمال

همه املاک شمال

مقالات خرید ویلا در شمال

مطالب مرتبط

Skipping the COVID-19 vaccine could cost you sex, Bumble survey warns

Although the company will continue to pursue "higher-risk, high reward" drug candidates such as...

ادامه مطلب

Drugmakers slash prices to be eligible for China's bulk-buy program

Flashpoint Batley: Anti-racism protesters hold rally against... Flair also analysed dozens of open...

ادامه مطلب

Love Island 2021: Islanders prepare to couple up for the first time

The teams' former medic, who is currently facing a fit-to-practise tribunal, paints a stark picture...

ادامه مطلب

یک دیدگاه در “راهنمای خرید زمین در شمال”

 • کجا زمین بخریم ؟ – سوله سازی|ساخت سوله|سوله سبک

  31 ژانویه 2020 در3:05 ب.ظ

  […] از مواردی که در مورد خرید زمین در شمال، کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد این است که خریداران اغلب […]

  پاسخ
 • کجا زمین بخریم ؟ | سوله|سوله سبک|قیمت سوله سبک

  31 ژانویه 2020 در3:33 ب.ظ

  […] از مواردی که در مورد خرید زمین در شمال، کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد این است که خریداران اغلب […]

  پاسخ

پیوستن به گفتگو

تماس فوری _ املاک زیر قیمت