• من از خانه شما برای کسب درآمد خودم استفاده میکنم.
 • ممکن است هیچوقت نتوانید خانه دلخواه خود را بخرید.
 • حق کمیسیون مشاور ثابت و غیرقابل تغییر است :
  عموما در خرید و فروش خانه هیچ یک از مراحل به اندازه حق کمیسیون مشاور املاک شمال دردساز نیست . معمولا حق کمیسیون به طور مساوی بین فروشنده و خریدار تقسیم می شود . با این وجود مقدار آن در همه جا ثابت نیست و قابل مذاکر است .
 • یکی از راه ها برای کم کردن هزینه کمیسیون مشاور املاک کاهش دادن قیمت خانه است تا خانه هر چه زودتر به فروش برسد . فروش سریع تر خانه به این معنی است که مشاور املاک حق کمیسیون کمتری را از شما درخواست خواهد کرد . البته مراقب باشید که به خاطر حق کمیسیون کمتر ملک خود را ارزان از دست ندهید. بعضی از مشاروان ترفندی به این شکل دارند که حق کمیسیون خود را کاهش میدهند ولی در واقع پول بیشتری به جیب می زنند .
 • در این روش مشاور املاک هم از خریدار حمایت میکند و هم از فروشنده و به اصطلاح وکیل دوطرفه است. البته در بعضی مواقع این روش با دردسرها و چراغ قرمزهایی روبرو میشود و در برخی مناطق نیز غیرقانونی میباشد .
 • amlak shomalخانه شما آن قدر که فکر میکنید نمی ارزد :
  صاحب خانه هایی هستند که پولی بیشتر از قیمت واقعی خانه خود می خواهند و کسانی هستند که از این عقیده کوتاه نمی آیند .
  اکثر مشاورین املاک فروش خانه ای که قیمت غیرمعقولی دارد را قبول نمی کنند ، اما برخی دیگر نیز از این موضوع استقبال می کنند زیرا در صورتی که صاحب خانه قیمت زیادتر از ارزش واقعی خانه را پیشنهاد کند ، زمان فروش آن به درازا خواهد کشید و در این صورت مشاور می‌تواند پول بیشتری از وی درخواست کند.
  این گروه از مشاوران املاک شمال صاحب‌خانه را به قیمت‌گذاری غیر واقعی خانه تشویق می‌کنند و به آن‌ها قول می دهند که خانه را به کمتر از آن قیمت نخواهند فروخت.
 • در این موارد فروشنده نیز با مشاورانی قرارداد امضا می‌کنند که قیمت خانه را بالاتر تخمین بزنند و بدین ترتیب خانه با قیمتی بالاتر از میزان ارزش واقعی در معرض فروش قرار داده می‌شود. اما بعد از چند هفته که پیشنهادی برای خرید خانه ارائه نشد، مشاور به فروشنده توصیه می‌کند که کمی قیمت را پایین بیاورد.
  در این صورت فروشنده چاره ای جز کاهش قیمت پیشنهادی ندارد و اینجاست که زرنگی مشاور املاک مشخص میشود . بدین ترتیب وظیفه یک مشاور املاک تعیین سطح انتظارات فروشنده است ، نه این که انتظارات وی را دنبال کرده و در نهایت او را نا امید کند .
 • خریداران جوان خانه قدیمی شما را نمی خواهند :
  اگر قصد دارید خانه قدیمی خود را بفروشید بهتر است قبل از اقدام به فروش تغییرات و تعمیراتی در آن انجام دهید .