حدود قیمت: از تا

مقایسه املاک

متری۲ میلیون تومان
 • توضیحات
 • جزئیات
 • آدرس

توضیحات

خرید زمین ساحلی

 • ۲۰۰۰ متر زمین ساحلی در موقعیت بی نظیر ( ورودی طرح سالم سازی دریا در چمخاله )
 • مستطیل کامل
 • برخیابان ، صد متر فاصله با ساحل
 • زمین دو بر می باشد
 • بهترین موقعیت برای سرمایه گذاری ( قابلیت ساخت برج باغ تا ۲۷ طبقه )
 • دارای مالکیت و سند ۶ دنگ
 • فاصله تا دریا :۱ دقیقه
 • قیمت منطقه ایی :متری دو میلیون و ۲۰۰
 • قیمت فروشنده متری یک میلیون و پونصد هزار تومان
 • جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این زمین و فایل های مشابه دیگر با تلفن ۰۹۱۲۲۴۸۰۸۰۲ تماس فرمایید.

ساحل چمخاله گیلان، طولانی ترین ساحل ایرانی

ویژگی‌های ساحل چمخاله

از مهم‌ترین ویژگی‌های شهر توریستی چاف و چمخاله، استقرار بخش اعظم اراضی آن در کناره ساحل دریاست که بدان جلوه‌ای خاص و بدیع داده‌است. این شهر از دیر باز مورد استفاده و توجه گردشگران قرار داشته و بعد از شهرستان انزلی دومین قطب توریستی و ساحل فعال در خطه گیلان به‌شمار می‌رود. شغل اصلی مردم این شهر کشاورزی و صیادی می‌باشد و محصول کشاورزی این منطقه برنج و هندوانه‌است.

از دیگر مراکز سیاحتی این منطقه می‌توان تالاب زیبا با پرندگان گوناگون و سواحل آرام و بکر آن را نام برد.

مسیر دسترسی به ساحل چمخاله


برای رسیدن به چمخاله از شهر لنگرود، از خیابان آزادگان به بلوار جمهوری اسلامی رفته و در نهایت وارد جاده چمخاله شوید. با یک رانندگی ۱۰ الی ۱۲ دقیقه ای به چمخاله خواهید رسید.

زمین های چاف و چمخاله

بیایید از بالا نگاهی به شهر زیبای کوچک محصور در میان درختان توسکا بیاندازیم. این شهر کوچک در کمال سرسبزی است و یک رودخانه پرآب درست از وسط شهر گذر کرده است.
یک پل بر روی رودخانه چنبره زده و البته بر زیبایی نمای آن افزوده است. کمی آن طرف تر ساحل دریا پیداست و رودخانه چمخاله در نهایت به دریا می ریزد.
انگار رودخانه با شوقی عجیب شهر را دریده و شمتاقانه خود را به دریا رسانده است.
بیایید گشتی در شهر زیبای زیر پایمان بزنیم. نام عجیب این شهر کوچک که مدت زمان زیادی از شهر شدنش نمی گذرد، اولین نکته جذاب آن است. چمخاله واژه ای کردی است و شاید تعجب کنید اگر بدانید نود درصد ساکنین این شهر شمالی کرد زبان هستند.
سال ها قبل بسیاری از مردمان کرد ساکن کرمانشاه و سلیمانیه عراق بنا به دلایلی به این قسمت از کشور عزیزمان مهاجرت کرده و با خرید زمین ساحلی و ساخت ویلا در چمخاله برای همیشه در آن ساکن شدند.
خرید زمین ساحلی

چاف و چمخاله:

مردمی که هنوز هم سنت ها و زبان خود را حفظ کرده اند اما پیشه و کسب و کارشان به سبک مردمان کنار دریا صید و کشاورزی است و برنج و هنوانه شان پرآوازه است.
بنابر گفته محلی ها چمخاله در گویش کردی، به معنای انشعاب رود است. رودخانه در میان شهر آنقدر آرام و زیباست که ساعت ها شما را محو خود می کند.
در اطراف رودخانه چندین هتل و مجتمع توریستی ساخته شده است و برخی از آن ها قایق هایی را برای سواری گردشگرانی که در آن ها اقامت دارند تدارک دیده اند.
قدیمی ترهای چمخاله می گویند، این رودخانه آرام، یکی از پرآب ترین رودخانه های جاری در سراسر ایران است و سال هاست محل برگزاری مسابقات قایق رانی است، روزگاری محل عبور و مرو کشتی های ایران و روس بوده است.
برخی هم خاطرات حضور قزاق ها و روس ها را در این منطقه زیبا به یاد می آورند. خوب گرچه رودخانه زیباست و احاطه درختان توسکا، باغ های مرکبات و مزارع دیگر آن را بی نهایت رویایی کرده است اما حرکتمان را به سوی زمین ساحلی چمخاله ادامه می دهیم. ساحل در سه کیلومتری شهر است.

رودخانه چمخاله:

رودخانه چمخاله رودخانه ای در میان شهر که روزگاری محل رفت و آمد کشتی‌های ایرانی و روسی بوده و یکی از پرآب ترین رودخانه های ایران است.

تالاب چمخاله:

تالابی با امکان قایق سواری که در زمان گشت و گذار در آن اهالی سوار بر وسیله ای به نام لوتکه را می بینید و پرندگان را تماشا می کنید.

خرید زمین ساحلی در چمخاله

تاریخچه 

چاف و چمخاله از شهرهای استان گیلان ، در بخش مرکزی شهرستان لنگرود قرار دارند.

گفته می‌شود  حدود ۲۷۷ سال پیش زمانی که نادر شاه افشار زمام حکومت را در دست داشت مردمانی از کرمانشاه برای دور بودن از جنگ به خطه‌ای خوش‌آب‌و هوا و باتلاقی‌ پناه بردند که کسی در آنجا‌ زندگی نمی‌کرد. این منطقه همان چمخاله‌ی امروز نام گرفت.

بعد از شهرستان انزلی، دومین قطب توریستی و ساحل فعال در استان گیلان شهر چاف و چمخاله است که همیشه مورد استفاده و توجه گردشگران واقع شده است.

اغلب مردم مهمان‌نواز و خونگرم این خطه به شغل کشاورزی و صیادی مشغول هستند که معروف‌ترین محصول کشاورزی آن‌ها برنج و هندوانه‌ است.

چاف و چمخاله، منطقه ای ساحلی بسیار زیبا و منحصر به فرد در استان گیلان می باشد که این منطقه در حدود ۱۰ کیلومتری شرق لنگرود ۲۰ کیلومتری شرق لاهیجان و ۳۹ کیلومتری غرب رودسر قرار دارد.

جاذبه‌های ساحلی چمخاله

هم اکنون شهر چاف و چمخاله ,و زمین های ساحلی این بخش با داشتن پنج هتل و چندین اقامتگاه و مهمان‌پذیر می‌باشد که هر ساله پذیرای بسیار زیادی از مسافران می‌باشد.

بهترین جاذبه‌های این شهر ساحل ماسه‌ای چاف و رودخانه بزرگ چمخاله می‌باشد.

زمین ساحلی چمخاله

حتما شما هم در نگاه اول محو زیبایی این ساحل خاص و بکر شده اید. ساحلی رو به دریای زیبای خزر، که موج هایش روحمان را به بازی می گیرد و طولانی ترین ساحل شمال ایران است.

اطراف ساحل ۱۲ کیلومتری چمخاله، پر از خانواده هایی است که رو به ساحل نشسته اند. یک ساحل ماسه ای که اغلب کارشناسان معتقدند بهترین ماسه ساحلی ایران است.
قیمت زمین در چمخاله|خرید زمین ساحلی|ویلا ساحلی چمخاله | فروش زمین ساحلی

دیدنی های اطراف چمخاله

بیایید نگاهی به اطرافمان بیاندازیم. تعدادی قایق در اطراف ساحل مشغول سوار کردن مسافرانی هستند که می خواهند کمی روی دریا پیش روی کنند. چند نفر افسار اسب به دست مشغول سوار کردن مشتاقان سوارکاری اند.

برخی کودکان و حتی بزرگ ترهامشغول بازی با ماسه ها و ساخت یک شاهکار ماسه ای اند.

برخی قصد شنا کردن دارند و به سمت پلاژ شنا حرکت می کنند، ساحل چمخاله شیب بسیار ملایمی دارد و به همین دلیل یکی از امن ترین سواحل ایران است.

گاه می توانید تا فاصله دویست متری از ساحل شنا کنید، اما به خاطر داشته باشید که از محوطه امن خارج نشوید چرا که دریا شوخی بردار نیست.

در اطراف ساحل کمی با فاصله چند آلاچیق برای اقامت مسافران تدارک دیده شده است که می توانید با پرداخت هزینه اندکی، بساط کباب شمال تان را آنجا برپا کنید.

اگر هوا آفتاب مناسی داشته باشد، روی ماسه ها دراز بکشید و از نوازش آفتاب لذت ببرید.

قدم زدن در امتداد ساحل چمخاله طرفداران بسیاری دارد. این ساحل زیبا چند سال پیش جایزه بهترین ساحل گیلان را به خود اختصاص داده است و بعد از انزلی دومین بخش پرطرفدار استان گیلان بین گردشگران است.و خرید زمین ساحلی در این خطه رونق بسیاری دارد.

خرید زمین ساحلی
ساحل چمخاله گیلان

تفریحات ساحلی :

چمخاله با ماسه های مرغوبش جان می دهد برای یک والیبال یا فوتبال ساحلی. چند زمین مجهز به تور و امکانات بازی در کنار ساحل برپا شده است که اتفاقا طرفداران بسیاری دارد و هیجان و شور مضاعفی را به ساحل گردان منتقل می کند.

صدای فریادهای بازیکنان و صدای برخورد توپ ها با دست نشان می دهد با بازیکنان آماتور روبرو نیستید!

این ساحل چندین بار میزبان مسابقات فوتبال و والیبال ساحلی کشور بوده است. حتی یک مسابقه کشتی پهلوانی گیلانی نیز در این ساحل ماسه ای زیبا برگزار می شود که دیدنش حتما خالی از لطف نیست.
برخی خانواده ها از همین حالا دم ساحل چادر زده اند تا شب را همین جا بگذرانند. در اطراف ساحل مکان هایی برای کمپینگ مشخص شده اند و سرویس بهداشتی نیز برای گردشگران مهیاست، اما اگر شما تمایل به اقامت در یک سوئیت را اشته باشید، در همان نزدیکی ها چند مجتمع توریستی امکانات خوبی را ارائه می دهند.

دیگر امکانات ساحل چمخاله:

کافی شاپ، شهربازی کودکان، پارکینگ و برخی امکانات دیگر در این مجتمع های تفریحی ارائه می شود. این مجتمع ها امکاناتی همچون قایق سواری، دوچرخه سواری، سوارکاری و … را در کنار ساحل چمخاله مهیا کرده اند که با پرداخت هزینه می توانید از آن ها استفاده کنید.
خرید زمین ساحلی
ساحل چمخاله گیلان

 

چمخاله همیشه خدا پرطرفدار است. تعطیلات نوروز، روزهای گگرم تابستان حتی در روزهای سرد پاییز که کم کم از حجم گردشگران کاسته می شود، ساحل چمخاله طرفداران خود را دارد.و افراد زیادی جهت خرید زمین ساحلی این ساحل زیبا را انتخاب میکنند.
اگر به دنبال خرید ماهی تازه صید شده آن هم از دست صیا هستید بهتر است در پاییز که قایق های صیادان عازم دریا می شود راهی چمخاله شوید.
تماشای صید ماهی ها خود یک جاذبه است. فقط کافی است یک بار غروب چمخاله را بینید تا برای همیشه عاشق این ساحل استثنایی شوید. در یک جمله زیبایی چمخاله بیان کردنی نیست بلکه فقط باید با چشم دل دید و آوای بی نظیر دریا را شنید.
خرید زمین ساحلی | فروش زمین در چمخاله| قیمت زمین ساحلی | زمین در چمخاله

جزئیات

بروزرسانی شده در می 11, 2020 در 3:49 ب.ظ

 • کد ملک: 429
 • قیمت: متری۲ میلیون تومان
 • متراژ ملک: 2000 مترمربع
 • نوع ملک: زمین, زمین ساحلی, زمین مسکونی
 • وضعیت ملک: فروش
 • آدرس: چمخاله، استان گیلان، ایران
 • شهر: زمین در چمخاله
 • استان: استان گیلان
 • کشور: Iran

املاک مشابه

مترمربع: 550

زمین, زمین ساحلی, زمین مسکونی, ویلا

متری۱ ملیون و چهارصد هزار تومان

مترمربع: 550

زمین, زمین ساحلی, زمین مسکونی, ویلا

مترمربع: 300

زمین, زمین ساحلی, زمین مسکونی

متری ۱میلیون تومان

مترمربع: 300

زمین, زمین ساحلی, زمین مسکونی

مترمربع: 1400

زمین, زمین ساحلی, زمین مسکونی

متری 2 میلیون و پانصد هزار تومان

مترمربع: 1400

زمین, زمین ساحلی, زمین مسکونی


بدون نظر ( 0 از 5 )

  تماس فوری _ املاک زیر قیمت